Események

-December 6. Mikulás
-December 19. Karácsonyi ünnep
-December 21. Nevelés nélküli munkanap

 

Óvodánk alapítványa

 Kérjük támogassa óvodánk alapítványát adója 1%-ával

Adószám:

18488003-1-07
GYONGYVIRAG OVODA

 

Állatok Világnapja az óvodában

allatok 1

Zöld Óvodaként kiemelten fontos számunkra a Zöld Napok/ Világnapok megünneplése. A nevelési év első ilyen napja október 4.-én az Állatok Világnapja volt. Ezen a héten óvodánkban minden az állatok körül "forgott". Minden gyermek számára a közvetlen tapasztalatszerzés jelenti a legnagyobb élményt, éppen ezért óvodánk valalmennyi csoportja szervezett olyan programot, amely alkalmat kínált az állatok megfigyelésére.

Az óvoda közvetlen környezetében tett séták, a kecskelátogatás és a börgöndpusztai Fertőzug Szabadidőpark a ház körül élő állatok életébe nyújtott bepillantást. Külön öröm volt a gyerekek számára az állatok simogatása. A kisállatkereskedés meglátogatása a házi kedvencekkel való ismerkedést tette lehetővé. A dinnyési Madárvártán, a soponyai Öko-centrum vadasparkjában, valamint a veszprémi állatkertben a vadon élő állatokat láthattak a gyerekek.                                  Kóger Yvetta-Öko team tag