Események

-December 6. Mikulás
-December 19. Karácsonyi ünnep
-December 21. Nevelés nélküli munkanap

 

Óvodánk alapítványa

 Kérjük támogassa óvodánk alapítványát adója 1%-ával

Adószám:

18488003-1-07
GYONGYVIRAG OVODA

 

Szent Márton nap a német nemzetiségi csoportokban

dscn1889November 11.-én 17:00-tól immár 15. alkalommal rendeztük meg óvodánk két német nemzetiségi csoportjában (Mókus, Maci) a hagyományos "Laterne- Fest-et". Előzetesen gyermekeink több napon át szervezett komplex tevékenységeknek köszönhetően megismerhették Márton lovag legendáját, libalinzer süteményt sütöttek, és a munkadélutánok keretén belül a szülőkkel közösen lámpásokat készítettek.

Az idei évben a Maci csoportosok színesítették műsorukkal az estét: Eljátszották Márton lovag legendáját, majd a már jól ismert német lampionos énekeinkkel, gitár kísérettel bejártuk az óvodát. Ezt követően szeretet vendéglátáson vehettek részt a gyermekeink a szüleikkel, melynek az elején a hagyományainkhoz hűen perecet feleztünk Márton lovag jószívűségének példáját követve "Ha nekem van, neked is jut belőle!", aztán elfogyasztották az általuk készített libalinzereket, lilahagymás, libazsíros kenyeret és teát.

A szülők támogató segítségével egy nagyon jóhangulatú, sikeres estét tudhatunk magunk mögött.

Jelinek Istvánné- német nemzetiségi óvodapedagógus, Mókus csoport